RORO na MČR

Dne 2.3.2019 proběhl v Bohumínské hale první závod seriálu Mistrovství České Republiky E-buggy, na kterém RORO samozřejmě nemohlo chybět.

Celkem se na startovním roštu seřadilo 95 modelů ve čtyřech kategoriích. Přičemž největší zastoupení měly kategorie 1:10 Buggy 2WD a 4WD. Za týmovou stáj RORO nastoupili známé jména a to do kategorie 2WD:
Aleš Trojka                      XRAY XB2
Tomáš Foltýnek               PR S1 V2
Jan Knapek                     XRAY XB2

Pro pravidelné účastníky Bohumínských závodů nebyla trať žádnou neznámou, k dispozici pro trénink byla totiž na minulých závodech jako takzvaný “MČR Warm-Up”, kterého se po dlouhé odmlce zúčastnil i náš webmaster Ondra Bílek a Marek Salich, který za stáj RORO jezdí od minulé sezóny. Bohužel z důvodu poruchy RC Kalendáře (ERROR 404 – Page not found) došlo ke kolizi dvou událostí a tak byli nuceni tento prestižní závod vynechat.

Start závodu byl, jak už je v Bohumíně zvykem v 9h, a tak pro ranní trénink bylo k dispozici dostatek času. Samozřejmostí byl i páteční trénink, kterého se zúčastnil Aleš T.

“Aleši, pravidelně se účastníš Bohumínských závodů, takže trať určitě dobře znáš, ale čím to, že z tebe čiší taková euforie? Přibyla na trati nějaká parádní překážka čí zatáčka že si už i páteční trénink tak užíváš?”

“Ano, trať mám najetou z předchozího závodu, ale co mě vyloženě těší, kromě vynikající trati, je tamhle ta krabice na stole, Jedná se o nový podvozek 1:8 Buggy na letní skřipovskou sezónu. A vyloženě se nemůžu dočkat, až sní objedu první kolo.”

Po ranní rozpravě následoval start prvních kvalifikačních jízd. Celkem byla kategorie dvoukolek rozdělena do tří skupin po devíti. Knapoš společně s Folťasem ve skupině B a Aleš v Céčku. Je třeba zdůraznit, že rozřazení do kvalifikací je ovlivněno výsledky z předchozích ročníků MČR, proto není kvalifikační skupina až tak moc důležitá. Rozhodující jsou totiž dvě nejlepší ze tří kvalifikačních rozjížděk. Kluci si v kvalifikacích nevedli vůbec špatně, co čekat když se jedná o nejlepší výběr z RORO… 

Finálové skupiny byly opět rozděleny do tří skupin: ABC z toho A a B po deseti startujících od nejrychlejšího k nejpomalejšímu, ve skupině C se na startovní rošt seřadilo 9 modelů. Všichni naši kluci se sešli v B Skupině, kde z třetí pozice startoval Knapoš, čtvrtý Folťas a Aleš z šestého místa.

“Ahoj Tome, první kvalifikace ti moc nevyšla, zatímco v dalších dvou si dojel s deset sekund lepším časem, mohl bys říct, jaké změny si udělal, že si takhle zrychlil?”

“No už ráno při tréninku to nebylo ono, bohužel jsem neměl ani v pátek večer čas. Ale, řekl jsem si, že uvidím, jak budu konkurence schopný v první kvaldě. Tam jsem se spíše tak motal a chtělo to drobné změny. Nasadil jsem nové přední gumy, bylo to o poznání lepší ale stále to nebylo ono. Tak jsem dal nové i dozadu a zadní nápravu jsem podpořil stabilizátorem. Ačkoliv jsem ho zbastlil tady, v podstatě v polních podmínkách, funguje to skvěle. Možná je dokonce budu dělat na zakázku. (směje se)”

Celkové pořadí se oproti startovním pozicím moc nezměnilo. Folťasův zbastlený setup fungoval a tak si dojel pro čtvrté místo. !RORO! Aleš v celkovém pořadí skončil na šestém místě, zatímco nejhůře dopadly finálové jízdy pro Knapoše. Ten se bohužel propadl o dvě příčky na páté místo, a tak RORO přišlo o šanci na stupně vítězů. 

“Honzo, co se stalo? Z kvalifikačních jízd to byl jasný útok na stupně vítězů a nakonec páté místo.”

“Snažil jsem se tak moc zlepšit výsledek, že jsem moc tahal za plyn a výsledkem byla nerovnoměrná jízda plná chyb. Moc tomu nepřidaly ani kolize s ostatními závodníky, které mě vynervovaly ještě více. No co už… nezbývá nic jiného než se soustředit na Letní sezónu: Rychvald, Skřipov, však o mě ještě uslyšíte.”

Toto byli naši RORO reprezentanti na MČR 1:10 Electric Buggy (Off-road). Celkové výsledky najdete na adrese:
http://www.myrcm.ch/myrcm/main?dId[O]=33726&pLa=cz&dFi=rc+team+rychvald&dId[E]=44917&tId=E&hId[1]=org#
Tak neváhejte a doražte na další mistrovství 20.4. opět v Bohumínské hale.

Za RORO
Martin Matúška

Sdílej