RORO na 1. RC Hobbyracingu 2016

Před pár dny se  konal první RC Hobbyracing Cup ve Skřipově. Jako vždy to byla akce pohodová, bez větších zádrhelů. Jelikož kluci Skřipovští na jaře srovnali starou trať se zemí a na její mrtvole postavili trať úplně novou, část týmu (snad se nebude nikdo smát, když nám tak budu říkat) se rozhodla okouknout situaci už v pátek odpoledne.

IMG_20160429_180823-PANO-01

Na první pohled nebylo víceméně co vytknout. Na druhý taky ne. Hromadu pneumatik oddělující dráhu a zázemí vystřídal 100% vvzduch s vyzděnou zatáčkou v rohu. Když jsme se k tomu místu blížili, zatajil se nám dech, protože jsme čekali krásnou klopenku. Místo toho tam je krásná odvodňovací jáma. Takže mimoúrovňový prvek to sice je, ale nikdo si ho neužíval. Celkově nám trať přišla o dost techničtější a o něco pomalejší (logicky). Hned u první baterky se to potvrdilo, ale potajmu jsme se utěšovali tím, že na tom budou všichni stejně. Až později se ukázalo, že nekteří z nás při tomto sebechlácholení zapomněli na fakt, že ostatní umí řídit…

V sobotu ráno kupodivu nikdo nedorazil pozdě, teda krom začátku samotného závodění. úUčast za RORO byla ukázková – snad nikoho nezapomenu: Honza Kulín, Honza Knapek, Tomáš Folťas, Roman Konupka, Martin M., moje maličkost a napůl RORáci, napůl freelanceři, kluci Křižáci. Dorazil i Tomáš Pouzdřeň, ale večer předtím trénoval tak vehementně, že půlku auta nechal na fotbalovém hřišti. Skřipováci v pátek kropili, takže kdo měl, ten přezul na mokré gumy. Speciálně vypíchnu Martina, který to měl upe na párku. Já oproti tomu celý týden měnil v atě všechny tekutiny, pružiny, úhly a kdo ví co ještě. Tudíž přezout na Gladiátory pro měl byla jenom třešinka na dortu. I ráno se u některých z nás projevovaly nedostatky v ovládání modelu, používání prostorového vidění nebo selského rozumu. Jiní naopak, navzdory tomu, že to byla jejich první akce, začali na první dobrou. Myslím, že moc nespoileruju, že Martin na konci závodního dne obsadil 2. místo mezi Shortama 2WD. První byl nedostižný Křižák, kterému se dařilo i v dalších kategoriích. Zase to to dám do kontrastu se mnou. Navzdory tomu, že jsem letos během předzávodních dnů použil i takové tajuplné substance jako vazelína, dojel jsem (asi) 5. a to jenom proto, že Honza Kubatý shorta rozbil 3 vteřiny před první finálovkou a už ho nedal do kupy, jinak bych byl (asi) 6.

13124954_1178619722157974_5375722131998755920_n

U mě byla chyba…někde. Rád bych to svedl na sjeté gumy, ale asi tam bylo problémů více (špatný toe na zadní nápravě, možná blbé poměry v diffech, …). Jakmile trať uschla a začala simulovat jizdu na ledě posypaném hladkou moukou, šlo to do kopru. Snad to do příště dám dopořádku. Ale když to porovnám s loňskou sezónou, jako celek jsme měli překvapivě málo poruch. Honza ohnul tlumič (začínám si myslet, že je na to odborník), druhý Honza oholil spur, já zapomněl přišroubovat středový diff (což kupodivu autu nebránilo odjet 6 minut rozjíjžďky) a urval 2 bodyposty, Roman kvůli přechodovým odporům 3x odpájel kabel u baterky. Takovouhle spolehlivost můžeme považovat za jeden z úspěchů a pal to čert, že v shortech čtyřkolách čtyři lidi od nás obsadili čtyři poslední místa. Většina z nás si to užila (snad krom Romana, který prožíval svou verzi pařby v Las Vegas) a příště to bude jen lepší…horší už to asi být nemůže.

Sdílej