RC HobbyRacing CUP – sezóna 2019

V sobotu proběhl poslední závod skřipovského RC Hobbyracing CUPu a zároveň byly vyhlášeny výsledky za sezónu 2019.
Pro ty, kteří jsou zde noví tak na Skřipovské trati probíhají závody už nějaký ten pátek (Od roku 2006) a za účasti RORO asi 5 let.
Co si budeme nalhávat, za tu dobu se závody dostali do podvědomí širšího modelářského okolí a proto startovní listina ve většině případů čítá okolo 100 modelů v celkem 5 kategoriích – konkurence je tedy značná.

 

Folťas kromě shortů jezdí i 1/8 buggyny a nebál bych se říct, že se jedná o nejrozšířenější (a nejspíše i nejatraktivnější) kategorii. Když říkám nejrozšířenější, tím myslím i v našich řadách, právě zde například utekl jak Aleš, tak i Ondra Bílek společně s Knapošem. Z výsledků vidíme, že naši kluci si drží stabilní výsledky, za zmínku stojí především 11. místo Tomáše Foltýnka a za ním v těsném závěsu na 13. místě Aleš Trojka.
Poslední kategorií které je RORO součástí, je kategorie Monsterů (Reva). Zde máme opět slušné zastoupení a hlavně velmi úspěšné! A to Honzu Kubatého, který si s jistotou odnáší celkové druhé místo. Třeba zmínit i jeho dceru Terezku, která poprvé absolvovala celou sezónu a to na pěkném 10. místě! GRATULACE! Další naši reprezentanti a to Lukáš Sehnal společně s Danem Kurkou tomu letos moc nedali. Ale stoprocentně už zbrojí na další sezónu atak se máme na co těšit!

Jako každý závod, největším lákadlem bylo “Áčkové” finále 1/8 IC Buggy. Už z předpovědi bylo jasné že skřipovskou dráhu déšť nemine. V poslední finálovce kterou dojížděli shorty, už začalo lehce pokapávat a bylo jasné, že se to bez deště neobejde. Ani odklad startu tomu moc nepomohl, ba dokonce i naopak, ale o to to bylo alespoň zajímavější. 

Víťa: Kluci moc nebourejte, protože nevím koho napomenout… Vypadáte totiž všichni úplně stejně :-).  

A měl pravdu…. No posuďte sami:

Vitězem se stal, kdo jiný než Aleš Bidovský ml.

Děkujeme klukům ze Skřipovského RC HOBBYRACING týmu za skvělou sezónu a úžasnou novou trať a v roce 2020 ZDAR!

Kompletní výsledky najdete na adrese:
https://drive.google.com/open?id=10OdonEBieDntRLnf9vwf3S-1DwvB2Mqm

Za RORO

Martin Matúška

Sdílej