Posun v kauze “Dráha”

Přátelé, kamarádi,

už pár dní před vámi tajíme zásadní informaci a déle to schovávat nejde. Minulý týden jsme měli setkání s majitelem areálu u Ferony (jak jsou motokáry a paintball). Ačkoliv jsme tam jeli s malým očekáváním, protože přes telefon jsme dostali cenový nástřel jako bychom chtěli stavět letadlovou loď, jednání se nakonec stočilo tím správným směrem a jsme předběžně domluveni na pronájmu malinké části areálu. Teda malé části z jejich pohledu. Rozloha bude cca 1600m^2 jen pro dráhu a tribunu. Parkování a stanování během větších akcí bude na okolních prostorách. A 1600 metrů (které jsou navíc škálovatelné, pokud časem zjistíme, že je využijeme zaufinancujeme) už vystačí na pořádnou dráhu. A co víc, areál se nachází v těžišti Ostravy, takže pro všechny blízko. A i tak není problém s hlukem (spalováky, diskotéka). Není to dokonalé :)?

Takový posun nás donutil zamyslet se nad dalšími věcmi:

Stavba

Jelikož nejsme extra zisková organizace, většina prací bude probíhat svépomocí, přes známé a kamarády. Proto už začněte přemýšlet, kdo koho zná, co může sehnat ĺevně, zadarmo nebo třeba za protislužbu (je nás dost, každý umí něco). List materiálu, který využijeme je celkem rozsáhlý, stejně tak seznam věcí, které budou třeba udělat. Nebudu psát vše, jen zkráceně a to nejnutnější

 • vykácení prostoru pod budoucí dráhou a pro zázemí a parkoviště (nejsou to tlusté stromy, spíš několikaletý nálet)
  • svépomocí, vlastní pily a další nářadí
 • vtrhání pařezů
 • odvodnění dráhy
  • budeme muset sehnat drenáž
  • svépomoc a bagr
 • úprava podkladu, hrubá dráha
  • asi bude možno použít suť z areálu
  • svépomoc a bagr
 • provápněný jíl s pískem
  • tatrovka, bagr, svépomoc
 • unimobuňky na tribunu, schody, depo pro spalováky
 • svépomoc, svářeč, materiál

Není to zdaleka vše, ale asi všichni vidíte, co bude nejvíce potřeba. Vy. Nejvíc budeme potřebovat ruce. Dobrovolníky, kteří s námi podstoupí to dvouměsíční martýrium, na jehož konci bude bombastická dráha přístupná všem z Ostravy a okolí.

Financování

Ne vše uděláme zadarmo. Asi málokdo z nás vlastní bagr a asi nikdo nevlastní ropný vrt. Takže i když seženeme ochotného bagristu, pořád bude třeba bagr něčím pohánět…a tolik lipolek nemáme. Stejně tak bude třeba koupit další nezbytný materiál (struska, drenáž, materiál na depo, …). A to nezmiňuju časomíru, kterou bychom rádi jednou vlastnili a nabízeli každý den všem zájemcům. Takže jako druhá nejdůležitější věc je samozřejmě finanční pokrytí celého plánu.

Letos, kdy nemůžeme nabídnout více než pot a pivo budeme vybírat příspěvky na dobrovolné bázi. Každá stokoruna je dobrá a každý tisíc ještě lepší. Nějaké odměny nakonec asi představíme a rozdáme podle odvedených zásluh, ale spíš to zatím bude postaveno na vaší loajalitě a touze mít kde jezdit.

Příští rok, až bude kde jezdit, to už bude jiné. Připravili jsme několik úrovní členských příspěvků. Samozřejmě začínáme od 0Kč měsíčně pro lidi, kteří nechtějí platit předem nebo by ani nejnižší balíček nevyužili, až po balíček za 4800 ročně pro opravdové patrioty. Za vaši důvěru nabídneme i něco na oplátku. (členské balíčky)

A jako správný management jdeme příkladem a všichni členové rady RORO budou dávat 500Kč měsíčně.

Sdílej