Oprava popraskané lexanové karoserie

Každý z nás, ať už zkušený jezdec nebo jelito jako já občas se svým RC mazlíkem nabourá a pokud nezlomí nějaký ten díl odnese to s největší pravděpodobností hlavně kastle. Ačkoliv je vyrobena z lexanu, který je pružný není nesmrtelná a časem se na ni začnou tvořit praskliny.

Jsi-li stejné kopyto jako já bude jit tam zachvíli požehnaně. Pochybuju že kdokoliv znás je Rockefeller či vlastní pár ropných polí, tak je rád když mu kastle vydrží sezónu a tady je malý návod jak její živostnost co nejvíce prodloužit:
Budeme potřebovat

  • Vykružovák na lexan
  • Duck tape, pásku se skelným vláknem, popřípadě jinou pásku
  • Nůžky a nožík
  • Tavnou pistoli s litry lepidla
  • Kvůli stylu lihové fixy v barvě karoserie
  • Stahovací pásky

Verze 1

Prvním pravidlem je, že všechny konce trhlin vyvrtáme vykružovákem, tím zajistíme že se trhliny nebudou dále šířit.

Někdo tohle nedělá, protože to zvyšuje váhu kastle, ale já nejsem mistr světa tak těch pár gramů navíc neřeším, takže z vnitřní strany karoserie postupně trhlinu po celé délce (včetně vyvrtané díry) zalepíme tavným lepidlem a podlepíme páskou.
První podlepení dělám páskou se skelným vláknem – lépe se tvaruje, další podlepení (především jako ochranou vrstvu) řeším pomocí Duck Tape (stříbrná americká páska, se kterou se lepí pusy zajatcům).
Teď trhliny podlepíme i z vnější strany karoserie (nyní již bez tavné pistole). A pokud taky nemůžeš vystát nevzhlednou bílou pásku, doporučuji pásku zabarvit lihovou fixou, tak kastle nevypadá jako prasklá ale poškrábaná, což nejde během jízdy vidět tak jako kus plápolající karoserie.
Zde celé fotodokumentace postupu.

Verze 2

Jako v prvním případě, vyvrtáme díry vykružovákem, aby se praskliny nešířily. Poté vykružovákem vyvrtáme díry podél praskliny a “zašijeme” jako Dr. House….
Jsou dvě možnosti:  Křížový steh
Spojovací steh

Pozor, abyste páskami nestáhli lexan moc k sobě, zmíněný kus karoserie by potom mohl překážet

RC Zdar!

Sdílej