Martin

Už odjakživa jsem toužil po RC modelu, ale když jsem byl “malý” nic p-51obdobného jsme nikdy nedostal.
Ale vždy mě to táhlo k letadlům, tak přes pár plastik… přišla první brigáda a co víc, první výplata.
A co bych to byl za teenagera, kdybych svoji první výplatu hned nerozfofroval, atak moje první RC byl malý větroň SKY 500 od firmy NineEagles alias “rohlík”, s další brigádkou přišla Cessna 480 od firmy PELIKÁN.
Cessna bohužel zklamala moje očekávání, za letu je neklidná, serva blbnou a celkově na hornoplošníka je to pro mne zklamání…
A to známý má tu samou a lítá mu pomalu úplně sama. Bohužel do teď mi cessna visí na zdi a a zbytky leží na skříni :-D.

IMAG0496         IMAG0883

Nčež přišel mírny HYPE a já se rozhodl pořídit si stavebnici Combat modelu P-51 Mustanga (moje srdcová záležitost), který 1x za třičtvrtě roku vytáhnu stím, že ho konečně dostavím.
No po pár tazích fixem/tužkou trošičku šmirglování (práce na 5 minut a bordel jak po celém regimentu), jej ukládám z5 do skříně, kde bude čekat dalšího třičtvrtě roku… To mi připomíná že se blíží další kvartál :D.
EDIT: Srpen 2016 Letadlo letu schopné – po 3 letech

Poté jsme si řekl a dost! Chtělo by to změnu a ehm… dva rozměry no to by bylo ideální, do toho nějáké světla a plameny z výfuku… nene tohle není koncert Rammsteinů… A tak jsem začal laškovat s myšlenkou na RC auto.
Od modelů ThunderTiger (Nitro) jsme došel až k Traxxasu… ze začátku mě uchvátilo 1/10 E-Revo, ale nejsem Rockefeller nebo syn “Pana Továrníka” tak mě zlákalo měřítko 1/16 (také e-revo).
Ale šestnásctiny jsou malé, atak následovala menší seance se známým pilotem, který vlastní 1/10 TRAXXAS BANDIT VXL (2wd Buggy), po prvních 354,58nanosekundách jsem se zamiloval… . !!!MAST HEF!!!
No, ale kdo může tvrdit, že něco co vypadá jako bandit by mohlo nést název “Auto”, jakožto příznivce značky traxxas jsme začal pátrat a pak se to stalo. Uviděl jsme ho…. Traxxas Slash….
Měl jsme ale menší dilema, byly na výběr dva typy náhonů 4WD x 2WD, jakožto milovník japonské klasiky na 4 kolech
TOYOTA Supra biTurbo MKIV a také díky kolegovi co mi půjčil svoji zadokolku, bylo rozhodnuto.
Po první pořádné brgádě a pořádné výplatě mě doma čekal balík a v něm tohleto:

IMAG0558          IMAG0559

Byl to cca půl rok, co jsem natrefil na podobné blázny jako jsem já (Aneb my všichni jsme RORO), kteří mě postupně vytáhli všude, kde to jen trochu připomínalo dráhu (O společných seancích nad parádně vychlazeným půllitrem kofoly nemluvě).
Rok se s rokem sešel provedena spousta úprav (Alu tlumiče, motor, LCG šasí, konverze na 1/8 buggy kola atd – i na světla a světelnou rampu se dostalo) a byl jsme přemluven/donucen/dotáhnut na můj 1. Závod na opravdové dráze pro RC ve Skřipově.
Jakožto vyznavač jízdy bokem nás v kategorii bylo celkem 6, což není nijak závratné číslo, ale mě se přeci jen podařil splnit jeden z mnou vytoužených milníků, které jsme si předsevzal že bych chtěl stihnout před 36týmm rokem a dojel jsem
na úžasném 2. místě!

 

Mé plány do budoucna?
Splnit si svůj klukovský sen a pořídit si desetinovou placku na drift s kastlí R34 a Supry <3 a v kategorii Short Course 2wd předjet všechny a ukázat všem, že slash není jen auto za barák, ale plnohodnotný závodní podvozek se vším všudy…

HAUGH domluvil jsem…

Sdílej