Honza

Když mi bylo asi 5 let dostal jsem své první auto na DO. Byl to valník LIAZ, měl lankové ovládání přední nápravy, červené tlačítko pro jízdu vzad a zele né pro jízdu vpřed. Užil jsem si s ním spousty legrace, ale někdy začátkem 90tých let, se mi dostal do rukou první RC model – žádná šňůra, žádné běhání za autem, ale následovalo i mírné zklamání, když jsem zjistil, že ovladač nemá volant – bylo tam pouze jedno tlačítko :(. Když se auto zaplo, ihned se roztočily kola směrem vzad, když jsem zmáčknul knoflík, začaly se točit vpřed….hmm a zatáčet, rychle jsme přišel na to, že když auto couvá, kola se sama stočí na plný pravý rejd a auto se točí dokola, když jede vpřed, jede rovně…..následovalo zklamání, uložení do police a konec RC snů…..
Pak uběhlo spousty let,  skončily i studentská léta a já se po letech toulání vrátil zpět do Ostravy. Situace se však změnila, měl jsem manželku, dceru, psa, hypotéku na bydlení, stálou práci, ale žádného koníčka.
Čas dozrával pomalu, ale jistě. Manželka se mě jednoho hezkého předvánočního večera zeptala, jestli mám nějaký sen z mládí, který se mi nikdy nesplnil….
Tak jsem přemýšlel, pátral v paměti, až jsem si vzpomněl – no jasně, kdysi jsem přece tak moc toužil po radiem řízeném autě, které bude jezdit dopředu, dozadu, doleva, doprava a né jako to poslední….pak přišli Vánoce a první RC model – hračka, která však narozdíl od té předchozí měla pistolový ovladač s volantem a plyn. pákou!!!! Bylo mi skoro 30 let, seděl jsem na gauči a hrál si s autíčkem a v hlavě se mi honilo, páni, to chce tunning, lepší motor, jiné tlumiče, atd.

Teď to opravdu začalo!!

Byl únor, jen 2 měs. po Vánocích a já jel do Brna osobně koupit starší truggy Carson E-Crasher. Měl 45A regulátor a 12T brushless motor. Navíc to byl offroad a já pochopil, že to je přesně ono –  nespěvněná cesta, silný střídavý pohon a…..a mizerné plasty :(.
Takže zatímco jsem trávil čas ježděním a opravováním pokukoval jsem po kvalitnějším modelu. Byl to už rok, co jsem pořídil Carsona a posunoval hranice svých schopností a objevoval stále častěji hranice možností auta E-Crasher. V hlavě jsem měl už dlouho obrázek svého snu – Traxxas E-Revo! Monster truck s výkonem motorového skůtru a výdrží při které Carson blednul závistí….když tu se na portále Aukro objevilo šasi e-revo s motorem, pár bezesných nocí, zda to vyjde a následně pár dní tiché domácnosti, když to vyšlo….byl jsem o pár tisíc lehčí, ale na polici leželo šasi  E-revo!
Další skoro rok jsem jezdil s Carsonem, zatímco jsem ušetřené peníze skládal na hromádku a když byla dost velká, koupil jsme pár kol a šetřil znova. Postupně tak přišly kola, křídlo, karosérie, regulátor, baterky, nový motor (ten původní zpálil regulátor), nový regulátor (za ten spálený), další sadu kol (ty první byly na 1/8 buggy a Revo na nich vypadalo fakt komicky) a pár dalších drobností jako barvy, oleje, lepidla, šroubky, ložiska, středový kardan, další pružiny atd, atd, atd….ale to už jsem měl Revo funkční, carson ležel v krabici a čekal až si ho někdo na aukru najde, jako kdysi já….a pak mě opustil natrvalo.

Když už bylo revo ve stavu schopném jezdit, nastal čas podívat se na závody. Takže se píše rok 2013 a já jsem po absolvování 5ti závodů v A-finále, kde se odvážně biju o 3tí místo, jednu rozjížďku dokonce končím na druhém místě a to jen díky chyby v posledním kolo, jinak jsem mohl být první….ale rozjížďky nerozhodují a ve Finále pracovaly nervy jako nikdy předtím. Když mě v předposlední finálovce zradila technika bylo po to náročné, po krku mi stékal pot, já se snažil rychle vyměnit rameno, nabít a psychicky se připravit na poslední finálovku…..dojel jsem, jel jsem na jistotu a nakonec se umístil na hezkého 5tém místě v A-finále! Takto skončila sezóna 2013.

V zimě 2013/2014 jsem se na RC fóru potkal s pár podobně nadšenými blázny a společně se sousedem (Dan), který si v mezičase také koupil Traxxas jsme založili FB skupinu a následně i tyto stránky, pokračování příběhu o RC bláznech z Ostravy, tak snad ještě nekončí

Sdílej